1. kolo nadstavbové části - připisujeme si výhru

Nadstavbová část KNBL pro nás začala nadějně!  V sobotu jsme nastoupili na palubovce BK REDSTONE OLOMOUCKO. Odjížděli jsme v 8 hráčích. Opět bez Okereafora, Kimbrougha a Šťovíčka. To nás ale nezastavilo a důležitou výhru jsme si do Prahy přivezli.

Z úvodního rozskoku jsme si připsali první body, které nám otevřely nadějnou cestu dále. Olomoucko po jejich nepříznivých prvních minutách bodový rozdíl dohnalo. První čtvrtina se nesla v duchu přetahování o to, který tým získá bodový náskok do 2. čtrtiny. Skóre po prvních 1O minutách bylo 24 : 24. Druhá čtvrtina nám přinesla temné chvíle. Na začátku třinácté minuty na tabuli svítilo skóre 33 : 25 pro domácí tým. Nám se podařilo znovu se rozehrát a začít bojovat jako v první čtvrtině. Do šatny jsme v poločase odcházeli s jednobodovým náskokem 46 : 47.

Druhý poločas přinášel větší a větší naději na výhru. Nám se podařilo Olomoucku utéct na větší rozdíl bodů. Domací tým se nevzdávala a stále hrál kvalitní basket, proti kterému nebylo lehké bojovat. Na konci poslední čtvrtiny jsme vyhrávali pouze o dva body. Zbýval nám poslední útok a naším cílem bylo míč udržet v našich rukách. To se povedlo a výhru ještě potvrdil skórující kapitán Radek Pumprla v posledních sekundách.

Výhra byla důležitá nejen pro naši pozici v tabulce, ale i pro týmovou motivaci. Věříme, že toto je skvělý vstup do důležité části KNBL.