10. kolo nadstavbové části a výhra doma v Edenu

Jeden z několika posledních zápasů nadstavbové části jsme odehráli ve středu 27. března v Edenu. Tentokrát do Prahy přijela Olomouc. Do zápasu jsme nastoupili s Radovanem Mrázkem, který našemu týmu chyběl několik týdnů. (zranění) Giannis Agravanis po krátké indispozici do zápasu také nastoupil. 

Po úvodním rozskoku otevřel skóre utkání Michal Mareš a to pro nás znamenalo jediné - ještě větší motivace. První čtvrtina přinesla rychlé protiútoky na obou stranách. Bojovnost a týmový duch byl cítit z obou družstev. Náš tým Olomouc zezačátku potrápil ale o něco více. Po oddechovém čase, který si vzal trenér hostů, Olomouc dohnala bodový rozdíl. Bojovnost a týmový duch byl cítit z obou družstev. První čtvrtina skončila  o něco lépe pro tým z Olomouce - 14 : 18. Druhá čtvrtina byla doslova o přetahování, který tým se ujme vedení. Hosté pokračovali v rychlých protiútocích, z kterých si připisovali body. Nám se povedlo proměňovat těžké střely, které nám v poločase zajistily náskok 5 bodů - 39 : 34. 

Druhý poločas začal lépe pro náš tým. Pod košem se prosazoval David Jelínek, který sváděl nelehké podkošové boje s hráči soupeřů. I přesto nás hosté potrápili v mnoha situacích. My jsme dokázali na jejich rychlou a kvalitní hru reagovat a bodový náskok jsme si udrželi. Třetí čtvrtina končila se skóre 61 : 56 pro náš tým. Posledních 10 minut bylo v Edenu trochu dusno. Olomoucko přitlačilo v obraně a skóre dorovnávali. Čtyři minuty před koncem bylo skóre 78 : 71. Bodový rozdíl ale naši soupeři stihli během dvou minut dorovnat na 80:78. Poslední dvě minuty zápasu přinesly nejistý výsledek. Kapitán Radek Pumprla ale proměnil trojku a posunul nás o kus blíže k vítězství. Hosté se pokoušeli skóre vyrovnat, ale tentokrát to mělo šťastný konec pro nás. 

V Edenu vyhráváme nad Olomouckem 85 : 82.

Slova Radovana Mrázka: „Poprvé v sezoně jsme vyhráli dvakrát za sebou, za což jsme velmi rádi. Zápas s Olomouckem bych řekl, že jsme měli pohlídaný víceméně od začátku až do konce. Bylo tam pár výkyvů, ale celkem jsme odehráli dobrý zápas, jak na obranné, tak útočné polovině. Závěr jsme si pohlídali a vyhráli jsme.”

Slova Enise Samouka: „V Ostravě můžeme vyhrát potřetí. Zajímavost je, že vždycky vyhráváme, když se soupeř věnuje víc padání a hádání s rozhodčím než hře. Ať to klidně dělají a je to divný, že tady u nás; kde máme to lepidlo od házenkářek, tak se lehce padá a hodně. To je jejich problém a doufám, že další dvě soboty odehrajeme podobně a uděláme radost všem.”