11. kolo nadstavbové části - v Ostravě to nevyšlo

Poslední venkovní zápas nadstavbové části A2 jsme odehráli předposlední březnový den v Ostravě. Po vyhraném utkání proti Olomoucku jsme měli cíl stejný. Překvapit soupeře a předvést týmový výkon, který nás dovede k vítězství. Tentokrát se ale tak bohužel nestalo.

Začátek první čtvrtiny moc bodů ani na jedné straně nepřinesl. Domácí tým jsme nechtěli pustit k lehkým střelám. Oni nás ale také ne. Po prvních 6 minutách zápasu se domácí tým prosazoval více a více a diváci v Ostravě mohli začít fandit. Skóre po prvních 10 minutách bylo 23 : 16. S tímto bodovým rozdílem jsme stále měli šance na výhru, ale nebylo to tak jednoduché. V druhé čtvrtině se začal projevovat rozdíl ve fyzičce našeho a ostravského týmu. Svěřenci Adama Cholevy na tom byli lépe a to se začalo podepisovat na kvalitě naší hry. Skóre se nám nedařilo dotáhnout a druhá deseti minutovka skončila 37 : 22.

Druhou polovinu zápasu ovládla Ostrava. Ostravský Dominik Heinzl se stal zaslouženě MVP zápasu. Nám se nedařilo hrát naši hru a Ostravu donutit chybovat. Třetí čtvrtina skončila za stavu 52 : 43. Posledních deset minut už bylo o osudu tohoto utkání jasno. My jsme ztráceli, Ostrava sílila. Konec utkání: 69 : 59.

Slova asistenta trenéra a Michala Mareše

Enis Samouk: „Dnes se mi to hodnotí hůř než minule. V prvním poločase jsme byli měkcí a udělali z Dominika Heinzla hvězdu. Zasloužená prohra a gratuluji Ostravě k výhře.”

Michal Mareš: „Do zápasu jsme nevstoupili podle našich představ a Ostravě jsme se nedokázali vyrovnat fyzičností. I přes to, že jsme se jí druhý poločas vyrovnali, tak jsme náskok nedokázali nikdy stáhnout na nějaký dostřel. Na konci jsme dali šanci hráčům, co tolik nehrají.”