13. kolo - Zápas proti prvnímu Nymburku

V sobotu 18. listopadu jsme doma přivítali první Nymburk, který měl před zápasem na kontě 8 výher a 2 porážky. Po změně na pozici rozehrávače, kdy Willa Tavarese nahradil Teddy Okereafor, jsme do zápasu vstoupili rozpačitě. Po pěti minutách svítilo na tabuli skóre 4:15, pak jsme ale zvedli hlavy a začali se více soustředit na hru. Do konce 1. čtvrtiny jsme Nymburk stáhli na rozdíl 7 bodů (16:23). Vstup do druhé čtvrtiny se nám povedl, podařilo se nám manko snížit až na pouhé 3 body. Úspěšnými střelami nám ale během posledních 2 minut Nymburk odskočil až na 34:47, což nás zlomilo.

Ve druhé polovině zápasu jsme se nedokázali trefit do koše a třetí čtvrtinu jsme prohráli 5:21. V poslední čtvrtině jsme se ještě dokázali zvednout a držet s Nymburkem krok, když jsme 4. čtvrtiny prohráli o 5 bodů. Tabule tedy při finálním hvizdu ukazovala 57:91. Výsledek přívětivě nevypadá, nicméně výkon našeho týmu byl po většinu zápasu přívětivý.

Podobně hodnotil zápas i kouč domácích Hugo Salgado: "S dnešním výkonem nejsem nespokojený, předvedli jsme snahu a bojovnost proti v současné době nejlepšímu týmu v lize. Půjčovali jsme si balon a nehráli jsme sobecky. Další dva týdny pro nás budou opravdu důležité, abychom si jako tým více sedli a měli na čem stavět."