14. kolo - Těsný zápas proti Kolínu

V sobotu 2. prosince se v Edenu odehrál další duel Kooperativa NBL, tentokrát proti BC Geosan Kolín. Hosté vstoupili do zápasu skvělou úspěšností střelby, jenom za první čtvrtinu proměnili 7 pokusů z trojky. Nám se dařilo hrát týmový basketbal, ale celou čtvrtinu jsme tahali za kratší konec. První čtvrtina skončila skórem 24:27.  Na začátku druhého dějství se nám nedařilo a rázem byl rozdíl ve skóre 13 bodů. Druhá čtvrtina nám nevycházela na útočné ani obranné polovině a celkově jsme ji prohráli 18:30. Do druhé poloviny zápasu jsme tedy vstoupovali s 15 bodovým mankem.

Ve třetí čtvrtině jsme lepší prací v obraně a několika povedenými střelami zvládli stáhnout až na 8 bodů a do čtvrtého dějství jsme vstupovali za skóre 65:75, odhodlaní zápas nevzdat a poprat se o možné vítězství. Od třetí minuty čtvrté čtvrtiny jsme začali ukrajovat z náskoku hostů a necelých 6 minut do konce zápasu byl rozdíl ve skóre už pouze 5 bodů. Kolínu bohužel padly dvě pro nás nepříjemné trojky, kterými se hosté zase vzdálili. 1 minutu 24 sekund do konce trefil ve svém prvním utkání v Kooperativa NBL Giannis Agravanis trojku a dostali jsme se na rozdíl 3 bodů. Zkušený Adam Číž ale nenechal nic náhodě a dvoubodovým pokusem minutu před koncem odskočil na pětibodový rozdíl. Byli jsme tedy nuceni jít do faulu, soupeř bohužel šestky proměnil a udržel si vedení v zápase. Tabule tedy na konci zápasu ukazovala skóre 93:100 ve prospěch hostujícího celku.

Nejlepšími střelci domácích byli s 21 body Lesley Varner a po 16 bodech tři hráči - Teddy Okereafor, Giannis Agravanis a Alex Thompson, který utkání v pozápasovém rozhovoru komentoval následovně: "V první polovině jsme je nechali skórovat spoustu střel, získali sebevědomí a to se vezlo už celý zápas. Pro příště musíme hrát lépe v obraně, to je základ. Máme spoustu talentovaných hráčů a je potřeba to proměnit v nějaké výhry."