17. kolo Kooperativa NBL a založení Klubu veteránů Slavia Basketball

Pár dnů před Vánocemi se v domácí hale v Edenu představil náš tým proti NH Ostrava.

Středeční utkání bylo výjímečné pro celý klub Slavia Basketball. Ještě před začátkem vyrovnaného souboje jsme slavnostně založili Klub veteránů Slavia Basketball. Ocenili jsme 13 bývalých hráčů klubu: 

Petr Janota

Jiří Skokánek

Jiří Brůha

Jan Šedina

Petr Kapoun

František Dolejší

Petr Růžička

František Vorel

David Špička

Karel Švejda

Pavel Pumprla

Radim Lukeš

Roman Pecháček

Veteráni od současného vedení klubu dostali diplom, kalendář a permanentku na všechny domácí utkání. Věříme, že se s nimi v hale budeme potkávat pravidelně a těšíme se na ně při dalších domácích zápasech. 

V 18:30 se pozornost přesunula k samotnému utkání. Hned při úvodním rozskoku se míče chopil tým hostů. Náš A-tým v čele s kapitánem Radkem Pumprlou držel s Ostravou krok. Tři čtvrtiny skončily s nízkým náskokem týmu hostí. ( 20:23/ 40:47/ 60:65 ) Po celou dobu jsme měli velké šance skóre otočit v náš prospěch. 

To se nám ale bohužel nepodařilo a čtvrtá čtvrtina potvrdila roli favoritů, kterými byli kluci z Ostravy. Předposlední utkání tohoto roku skončilo 70:85. 

Nejlepší střelci našeho týmu: 

Varner: 19 bodů

Shelton: 18 bodů

V poločase také proběhlo utkání Tygrů, kteří jsou partnerským týmem Slavie. Děkujeme mladým basketbalistům a basketbalistkám za milou podívanou a také všem, kteří seděli v hledišti a fandili.