19. kolo - O předposlední místo proti Olomoucku

Středeční podvečer patřil v Edenu zápasu 11. a 12. celku tabulky, sešívaným proti Olomoucku. Začátek zápasu byl vyrovnaný, ale poslední tři minuty první čtvrtiny patřili nám. Bodovou šňůrou za skóre 17:14 jsme Olomoucko natáhli až na rozdíl 13 bodů a tabule nakonec po první čtvrtině ukazovala skóre 27:16. Ve druhém dějství se Olomoucko probudilo, stáhlo rozdíl až na 4 body, ale úspěšné pokusy z šestky nedovolily Olomoucku se dostat do vedení.

Do druhé poloviny jsme tedy vcházeli v sedmibodovém vedení za stavu 45:38. Olomoucké snahy o vyrovnání skóre kontroval dvěma trojkami Michal Mareš, pořád se nám ale nedařilo odskočit na pohodlné bodové manko. Minutu před koncem třetího dějství Olomoucko stáhlo dokonce na rozdíl dvou bodů, po technické chybě McBrayera jsme díky úspěšné šestce Alexe Thompsona a následné střele Jareda Kimbrougha vstupovalo do poslední čtvrtiny za stavu 67:62

Sen o kýženém vítězství se začal rozplývat 6 minut do konce zápasu, kdy jsme poprvé od skóre 6:7 v první čtvrtině dovolili Olomoucku převzít vedení na svou stranu. Čtyři minuty se nám nepodařilo skórovat a soupeř z Vysočiny se šňůrou 10 bodů utrhl na 69:78. Dva body z nájezdu Teddyho Okereafora 4 minuty do konce zápasu byl poslední vlašťovkou naděje, kterou ale Olomoucko bez větších problémů vykrylo a dvě minuty do konce jsme prohrávali dokonce 17 bodovým rozdílem. Dalšími dvěma úspěšnými trojkami se ještě Michal Mareš pokusil snížit rozdíl ve skóre, na obrat bylo ale již pozdě. Čtvrtou čtvrtinu jsme prohráli 14:28, celé utkání pak skončilo skóre 81:90