19 útočných doskoků a výhra na Sokole Pražském

Basketbal Polabí - SK Slavia Praha 72:92

Druhý zápas po sobě jsme hráli na palubovce soupeře, i když v případě Sokola Pražského to je palubovka v dojezdu tramvaje. Čekal nás tradiční účastník 1. ligy, který se pod vedením bývalého reprezentačního trenéra Pavla Budínského zlepšuje od zápasu k zápasu a zejména na domácí půdě je nepříjemným protivníkem. V dresu SK Slavia Praha nenastoupil Radek Pumprla, který odpočívá po slabším otřesu mozku ze zápasu s Polabím.

Začátek zápasu byl jako obvykle ve znamení náporu domácího týmu, který se  po čtyřech minutách dostal do svého nejvyššího vedení o šest bodů (12:6), aby už po dalších čtyřech minutách prohrával (17:21) ale po dvou trojkách Štěpánka a Stibora vedl po první čtvrtině 23:22. Z celkem 12 trojek Sokola Pražského jich až 5 padlo právě v první čtvrtině. Přetahování o skóre pak pokračovalo až do půli druhé čtvrtiny, kdy jsme po koši Parka srovnali na 31:31 a od té doby jsme se definitivně dostali do vedení a stále ho navyšovali, až na nejvyšší náskok 22 bodů půl minuty před koncem zápasu.

Tentokráte jsme neměli vysokou úspěšnost trojek (23%), ale zápas jsme rozhodli pod košem. Jednak jsme soupeře přeskákali nejenom celkově na doskoku (42:55), ale měli jsme výborných 19 útočných doskoků a 58 bodů z vymezeného území. Výsledkem bojovnosti pod košem pak bylo i pět osobních chyb Davida Jelínka, který se v průběhu třetí čtvrtiny vyfauloval a double-double Addisona Parka, když tento status utekl Martinovi Bernáthovi o jediný doskok (ale zase hrál méně času než Park). K výsledku přispěli: Bradley 24 b. (8 asistencí, 7 doskoků), Bernáth 15 b. (9 doskoků a z toho 6 pod košem soupeře), Jelínek 15 b., Park 11b. (12 doskoků, double-double), Novotný 11 b., P. Pumprla 8 bodů {12 doskoků a 8 asistencí), Nehyba 8 b., Kratochvíl, Nekolný, Olejník, Klaus.