2. kolo nadstavbové části nám doma nevyšlo

JAK DVA ROZDÍLNÉ TÝMY - tak by se dala jednoduše popsat sobota v Edenu.

V sobotu jsme po delší době odehráli utkání u nás doma v Edenu. Ve druhém kole nadstavbové části jsme na domácí palubovce přivítali kluky z týmu NH Ostrava.

Do utkání jsme vstoupili pomalu a Ostrava se hned v prvních minutách ujala vedení. Na tabuli hned zkraje zápasu svítil dvouciferný rozdíl, který byl příznivější pro tým hostů. První čtvrtinu jsme prohráli 10:25. Do té druhé jsme nenastoupili o nic lépe. Ostrava každým útokem potvrzovala roli favoritů.

Měli jsme pár útoků, které potěšily jak tým, tak diváky v hledišti, ale Ostravu jsme i tak ztěžka doháněli.

Před vstupem do druhé poloviny utkání bylo skóre 31:49 pro tým z Ostravy. Třetí čtvrtina přinesla z naší strany úplně jiný basket, než který diváci v Edenu sledovali prvních 20 minut zápasu.

4 minuty před koncem třetí čtvrtiny skóroval Mareš z trojky a bodový náskok Ostravy stáhnul na 50:57. To nás mělo nakopnout k dalším takovým útokům, ale opak byl pravdou. Ostrava nám několik minut před koncem předposlední čtvrtiny začala utíkat a do poslední desetiminutovky jsme vstupovali se skóre 55:71.

V posledních čtvrtině náš tým bojoval. Bodově jsme se přibližovali týmu hostů. Naši kluci hráli zcela jiný basket, než na začátku utkání - bojovnější výkony a touha po výhře. Diváci hnali tým k vítězství. Za to jim patří velké díky! I tak jsme utkání nedotáhli do vítězného konce a druhé kolo nadsatvby pro nás končí porážkou 80:89.