7. kolo nadstavbové části v Olomouci

7. kolo nadstavbové části jsme odehráli venku. Nastoupili jsme na palubovce Olomoucka. Utkání jsme odehráli v 7 hráčích, i tak ale můžeme mluvit o výkonu, který nám mohl proti domácímu týmu výhru přinést.

Po hořké středeční porážce jsme do Olomouce odjížděli s odhodláním utkání vyhrát. První desetiminutovku jsme odstartovali ve vysokém tempu, stejně na tom však byl tým domácích. Po první čtvrtině bylo skóre 22:17. V druhé čtvrtině nám Olomouc začala bodově utíkat a s námi to nevypadalo nadějně. Z toho jsme se ale oklepali, začali bojovat a do šatny jsme v poločase odcházeli za skóre 43:38.

V druhé půlce zápasu jsme odvedli chvályhodný výkon a Olomouc potrápili. Proměnili jsme řadu těžkých střeleckých pokusů a Olomouc lehce zpanikařila. Třetí čtvrtina skončila pouze s rozdílem 3 bodů - 58:55. V posledních deseti minutách jsme ze sebe dali vše a hráli svoji hru, což nám přineslo ovoce. Po pěti minutách čtvrté čtvrtiny jsme vedli 65:68. Vedení jsme bohužel nedokázali udržet, když jsme čtyři minuty nedali ani bod. Po spoustě minutých střel a faulů, které soupeř trestal proměněnými šestkami, nám Olomoucko odskočilo až na rozdíl 9 bodů. Z Olomouce si odvážíme porážku za konečného skóre 78:71.

Slova trenéra a kapitána:

Hugo Salgado: „Do zápasu nastoupilo pouze sedm našich hráčů, někteří navíc měli nějaké zdravotní problémy. Přesto se šlo do vyrovnané koncovky. Hráči dali do zápasu všechny své momentální síly, toho si opravdu cením.”

Radek Pumprla: „Dostali jsme se do situace, kdy můžeme hrát v klidu, protože z našeho pohledu už o nic nejde. Přesto zamrzí, když takto ztratíte slušně rozehraný zápas. Mohli jsme ještě více promluvit do složení týmů v předkole play-off.”

DALŠÍ ZÁPAS HRAJEME DOMA, VE STŘEDU 13.3. OD 18:30. PROTI NH OSTRAVA!