Double-Double Jalena Bradleyho a vítězství nad Plzní

SK Slavia Praha - BK Lokomotiva Plzeň 103:64

První oficiální domácí zápas v sešívaných dresech se nesl ve znamení početné a bouřlivé kulisy především z mládežnické složky Tygři Praha. Samotní hráči byly po dlouhé době potěšeni hrou před fanoušky (navíc vybavených bubny a řehtačkou) a tak se snažili odvděčit výkonem na hřišti. Klapalo to tedy na obou stranách a je to snad ta nejlepší pozvánka na příští domácí zápas.

Plzeň posílená o pět hráčů extraligového Děčína byla vysoce motivována vyzkoušet si aktuální úroveň a připravenost v sezoně a měla velmi dobrý vstup do zápasu, kdy po třech minutách a trojce Honomichla vedla 4:10. Pak se ale Slavia více soustředila na zápas a po šnůře sedmi bodů už vedla 11:10. Po krátkém období bodů na obou stranách, jeden a půl minuty před koncem čtvrtiny ještě vedla Plzeň 15:16 (po trestných hodech Honomichla), ale to bylo ohledem střídání ve vedení vše. První čtvrtku jsme nakonec vyhráli 23:18 a po té druhé jsme už vedli o 20 bodů 54:34 (tedy rozdíl +15 za čtvrtinu). V té třetí jsme se utrhli o 25 bodů (skóre čtvrtiny 32:12) a vedli už o 40 bodů. Nejvyšší vedení po střele za dva body Matěje Bernátha už bylo o 42 bodů a zápas se pak jen dohrával – ale stále v plném nasazení obou laviček, kdy přítomná mládež zejména ocenila hru dvou odchovanců – Dana Olejníka a Jakuba Klause.

Aktivní a celoplošná obrana pak vedla k největšímu rozdílu ve statistikách a to v počtu zisků (20 pro Slavii) a ztrát (25 na straně Plzně). Nejlepším hráčem s double-double byl Jalen Bradley, ale k výsledku přispěl celý tým a to: Bradley 21 b. (11 asistencí), Bernáth 17 b., Radek Pumprla 15 b., Jelínek 15 b., Park 12 b., Novotný 6 b., Nehyba 5 b., Kratochvíl 5 b., Pavel Pumprla 5 b. (7 doskoků, 6 asistencí), Olejník 2 b., Klaus