Druhé utkání v Edenu opět vítězně

SK Slavia Praha - Sluneta Ústí nad Labem 85:67

Povedlo se to! Ve druhém utkání na domácí palubovce porážíme Ústí nad Labem v poměru 85:67 a z Edenu tak děláme pevnost kde se nebude vyhrávat lehce. Dopředu nás táhla dobrá divácká kulisa, která nám pomohla k dobrému vstupu do utkání. První čtvrtinu jsme vyhráli 25:13. Poločas skončil 45:34. Třetí čtvrtina byla opět v naší režii a vyhráli jsme ji 22:18. Čtvrtá čtvrtina skončila v poměru 18:15.

Naším nejlepším hráčem byl Róbert Rožánek který zaznamenal 20 bodů, Radek Pumprla 13 bodů, Juraj Páleník 12, Adam Dworsky 10, David Jelínek 10, Pavel Pumprla 7 bodů. Vojtěch Sýkora 8 doskoků.

Po prvních čtyřech utkáních máme dvě výhry a dvě prohry s čímž můžeme být velmi spokojeni. Páté kolo na čeká ve středu kdy jedeme do Děčína, který je letos ve skvělé formě o čemž se přesvědčil například Nymburk.

Trenér Slavia Praha - Pavel Beneš: Co k tomu říct? Bude to asi znít blbě, ale my jsme opravdu vyhráli zaslouženě, myslím si, že jsme počas celého utkání byli lepší, byli jsme lepší i o těch dvacet bodů, což nakonec skončilo. Podařilo se nám zastavit individuálně i ty soupeře, naše síla se naplno projevila v tom, že hrajeme opravdu kolektivní basketbal a nespoléháme se na jednoho nebo dva hráče, kteří vlastně celé utkání ovlivní. Opravdu
hrajeme vždycky v těch pěti lidech na hřišti je to poznat. Zastavili jsme rychlý protiútok, což nám hrozně pomohlo, zastavili jsme spoustu
druhých šancí a dostali jsme ze hry i Švejcara s Johnsonem, což nám samozřejmě hrozně pomohlo a pokryli jsme šikovné mladé české kluky.
Gratuluji klukům, odvedli výborný výkon a místy to vypadalo podle mých představ.

Slavia Praha Adam Dworsky: Bylo pro nás velice dobré bránit náš domácí kurt a vyhrát. Ale nebylo to úplně ono, máme ještě spoustu věcí, které musíme zlepšit, jsme celkem mladý tým, takže se ještě učíme společně hrát.

Trenér Sluneta Ústí nad Labem Jan Šotnar: Tak dnešní zápas nemohu hodnotit kladně. Chtěli jsme sem zvrátit špatný úvod do sezóny a bohužel jsme navázali na dobrý výkon z Nymburka a pak už jsme se vrátili zpátky těm dvou. Soupeř hrál velice dobře, hrál týmově, dostal nás všechny v obraně a v útoku a na nás je teď deka, to se projevilo i dneska.

Sluneta Ústí nad Labem Ladislav Pecka: Jak to mám hodnotit? Jsme úplně na dně, nefunguje nic a dneska se to zase ukázalo. Slavia překvapila s jakou konzistencí hráli, přeji jim to, mají dobře složený tým a my se topíme a musíme to prostě vyřešit.