Druhé vítězství v baráži a záchrana nejvyšší soutěže v Edenu!

Do zápasu oba týmy vstoupily nervózně, v úvodu jsme viděli spoustu minutých střel, takže 3 a půl minuty do zápasu svítilo na tabuli skóre 2:2. Skoro celou první čtvrtinu se hrála remíza, po dvou trojkách Radovana Mrázka (za první čtvrtku 10 bodů) jsme se trhli a první čtvrtinu jsme zakončili vedením o 8 bodů (22:14)

Ve druhé čtvrtině jsme postupně navyšovali náš náskok. Agresivní obrana a celoplošný press přinášel své ovoce, díky kterým se hosté nedostávali do jednoduchých pozic. My jsme se naopak dokázali prosadit proti zónové obraně, která byla z důvodu fyzické náročnosti utkání dost otevřená. Nájezd do zóny a následné shození na pivota či volného hráče na perimetru nám fungovalo celý zápas. Na konci druhého dějství naše vedení vzrostlo na 16 bodů a vše nasvědčovalo tomu, že už si zápas pohlídáme.

Ve třetí čtvrtině se hrál vyrovnaný basketbal, na hřišti sbírali cenné zkušenosti mladí hráči a naše vedení se neustále pohybovalo kolem 20 bodů. Pak ale zaúřadovala dvojice matadorů ze Svitav, Marko se Slezákem, kteří v rychlém sledu nasázeli 13 bodů, což donutilo domácího trenéra k oddechovému času. Dvěma trojkami Michala Mareše jsme se zase dostali na koně a na konci čtvrtinu drželi vedení 22 bodů (76:54).

Poslední dějství už se víceméně pouze dohrávalo. Vzhledem k vysokému vedení mohl trenér Růžička pracovat s širokou rotací hráčů. Příležitost tak dostali mladí hráči, kteří si konečně zahráli pořádnou minutáž v nejvyšší soutěži. Radovan Mrázek se blýskl 12 body, Jan Matušík přidal 10 bodů a Petr Šťovíček zaznamenal 6 bodů a 10 doskoků

Top skórerem Slavie se stal Radek Pumprla s 20 body, ke kterým přidal také 9 doskoků a 8 asistencí. Sekundovali mu Lesley Varner s 19 body a Michal Mareš se 13 body