Ještě vyšší výhra a trojitý double-double

Sokol Vyšehrad - SK Slavia Praha 70:139

Parafráze na nadpis po posledním zápase s vysokou výhrou a dvojitým double-double. Zápas, který ukázal rozdíl mezi soupeři v soutěži, kdy je tým SK Slavia Praha složen s cílem postupu a tým Vyšehradu je složen pro záchranu. 139 bodů padne občas v NBA, ale jejich hrací čas je o 20% delší (48 min. vs 40 min). Vedení v průběhu zápasu o 72 bodů a konečný rozdíl o 69 bodů – o tom se toho moc napsat do článku nedá.

V první čtvrtce byl nerozhodný stav hned v úvodu (2:2), pak rychlý náskok na 2:8 pro Slavii a dotažení se soupeře dvěma trojkami na 8:8 – po úvodních dvou a půl minutách. Za dalších sedm minut jsme už vedli o 21 bodů, a tak skončila i první čtvrtina. Poločas pak vedení o 43 bodů – 30:73 s jasnou dominancí v zápase. Neuspokojili jsme se s vedením a stále ho navyšovali, kdy sto bodů jsme stihli už ve třetí čtvrtce (vedení o 52 b.) a útočně jsme nakonec zaznamenali rekord soutěže v počtu 139 bodů a rekord soutěže v rozdílu – 69 bodů.

V zápase nemohli nastoupit Jakub Klaus (výron) a Jan Kratochvíl (zlomený nos) a Filip Novotný měl vzhledem k hraní v KNBL za mateřský Kolín volno.

Vzhledem k výslednému skóre se asi nemá význam vracet ke statistikám, jen v doskocích to bylo o 20 (29:49) a do koše jsme trefili 14 trojek z 29 pokusů (úspěšnost 48%), kdy si po pěti trojkách připsali Bradley a Park. Největší bodová šňůra pak přinesla 19 bodů. Individuálně jsme viděli dva bodové výkony nad 30 bodů a tři double-double. V zápise je sice uvedeno u Bernátha jen 8 doskoků, ale až deset doskoků je zapisovateli nepřirazeno individuálnímu hráči, a tak statisticky se určitě na úroveň deseti dostal. 31 bodů tedy zaznamenal Park a Bernáth a oba 10 doskoků. Dalším výborným výkonem se přidal Bradley s 25 body a 14 asistencemi. Dále přispěli: Nehyba 21 b., Nekolný 12 b., R. Pumprla 9 b., P. Pumprla 4 b., Jelínek 3 b., Olejník 3 b.