Naši hráči v nominaci na ME U20 Divize A

S velkou hrdostí oznamujeme, že naši hráči budou reprezentovat Českou republiku na Mistrovství Evropy U20 Divize A. Turnaj se uskuteční od 13. července v polské Gdyni, kde se čeští basketbalisté v základní skupině postupně utkají s Izraelem, Německem a Itálií.

Do konečné nominace se dostali Radovan Mrázek, Štěpán Bubeník a také nyní již bývalý hráč Slavie Petr Šťovíček. Jsme nesmírně hrdí, že na tomto prestižním turnaji bude mít Slavia Praha výrazné zastoupení. Všichni tři hráči prošli finálním přípravným kempem, během něhož odehráli několik kvalitních utkání, mimo jiné dvakrát porazili reprezentaci Polska, a naši hráči měli na těchto výhrách výrazný podíl.

Radovan Mrázek odehrál v sezóně 2023/2024 za Slavii 28 utkání s průměrem 13 minut na zápas a ukázal svůj potenciál. Jeho výkon a odhodlání na hřišti ho právem zařadili do reprezentačního výběru. Štěpán Bubeník, který teprve čeká na svou velkou příležitost mezi českou elitou, se svým přístupem a pracovitostí jistě brzy dočká i v KNBL. Mezi nominovanými je i Petr Šťovíček, kterému klub nenabídl prodloužení smlouvy, a po této sezóně se vrací zpět do Sokola Pražského, odkud u nás hostoval.

Těší nás, že se tito mladí talentovaní hráči dostali do finální nominace na Mistrovství Evropy U20 Divize A, a jsme přesvědčeni, že budou důstojně reprezentovat jak Českou republiku, tak i náš klub. Držíme jim palce a přejeme mnoho úspěchů na nadcházejícím turnaji!

Kluci, jsme na vás hrdí a těšíme se na vaše výkony v reprezentačním dresu!