Nová posila: Dantez Walton

S plánovaným odchodem Jordana Brunera do Děčína jsme začali intenzivně hledat náhradu. Shodou okolností byl Dantez, kterého známe z minulé sezony z Pardubice, k dispozici, kdy se zrovna zotavil ze zranění kotníku. Jsme moc rádi, že nám pomůže v klíčové části sezony a budeme moci zabojat o účast v playoff i ze skupiny A2.
Pavel Pumprla Sportovní ředitel SK Slavia Praha

Čeká nás skupina o záchranu a to znamení i trochu jiný typ zápasů, kdy i mentální nastavení hraje svoji roli v úspěchu. Rozhodli jsme se proto vyladit tým, se kterým o předkolo play-off budeme hrát. Zkušenosti z průběhu sezony nám ukázali, kde se dá ještě získat výkon navíc a tak po příchodu Trevora Johna z minulého týdne jsme na soupisku připsali i Danteze Waltona.

Jeho hlavní předností pro náš tým je jeho zkušenost z české extraligy, kdy v sezoně KNBL 2021/22 odehrál v dresu Pardubic 43 zápasů s průměrem 29,7 odehraných minut, 13,2 bodu a 5,8 doskoku. U zápasových maxim se blýsknul 26 body proti Nymburku a 15 doskoky proti Brnu. Kromě KNBL nastoupil i v osmi zápasech Alpe-Adria poháru, dostali jsme na něj výborné reference a využili i zájem Děčína o příchod Dontae „Jordana“ Brunera, což nám pomohlo získat trochu jinou dynamiku do šatny i na hřiště.   

25-letý a 198 cm vysoký forward odehrál svoje studentská léta na univerzitě Northern Kentucky v divizi 1, kdy měl v posledním ročníku průměr 16 bodů na zápas. V rámci své evropské kariéry si nováčkovský rok odbyl ve Finsku, kde si v týmu Joensuun Kataja připisoval podobné průměry jako v průběhu své druhé evropské sezony za Pardubice. Vítej ve Slávii!


Dantez Walton a jeho první rozhovor

Řekni nám něco o sobě. Za jaké týmy jsi v minulosti hrál? Máš i nějaké zkušenosti z Evropy?
Jsem skutečně pohodový a vtipný kluk. V Evropě jsem hrál dva roky. Kataja ve Finsku a Pardubice tady v Česku.

Jaké jsou tvoje silné stránky?
Jsem dříč, který miluje obranu, střely s výskokem a udělám všechno  proto, aby klub vyhrával zápasy.

Co rozhodlo, že jsi se stal součástí našeho klubu?
Po shlédnutí záznamů jsem viděl potenciál, protože jsme prohráli mnoho zápasů s těsným výsledkem a také jsme měli několik velkých výher.

Jaké máš očekávání?
Očekávám, že si to tady užiju a doufám, že postoupíme do velkého play-off.


Pavel Beneš k nové posile

Dantez je hráč, který je především silný ve hře 1/1 a střelbě z dlouhé vzdálenosti. Jeho dovednosti a zkušenosti nám pomohou více skórovat, což nás v minulých utkáních stálo potřebná vítězství. Děláme maximum aby se Dantez jiz v sobotu na pár minut ukázal na palubovce. Jeho aklimatizace a zabudování do týmu však chvíli potrvá, takže pracujeme na tom, aby byl tím hráčem v našem herním systému, jakého potřebujeme.