Nová posila: Trevor John

Dlouho jsme se rozmýšleli, zda využít volné místo pro dalšího cizince. V této fázi sezony se nám začalo ukazovat, že při větší frekvenci utkání a užší rotaci na hřišti nám brzy dochází síly. Průběžně jsme sledovali, zda se neobjeví typ hráče, který by byl vhodným doplněním stávající sestavy. Ve chvíli, kdy jsme narazili na Trevora, tak nám netrvalo dlouho, než jsme se domluvili na tom, že to pro obě strany může být velmi prospěšné a tak už ho můžeme přivítat v Praze. Moc se těším, jaké střelecké kousky ve zbývajících zhruba třech měsících předvede.
Pavel Pumprla Sportovní ředitel SK Slavia Praha

Základní část KNBL se chýlí ke konci a s ohledem na náš další program jsme se rozhodli přivést do týmu dalšího guarda, tedy hráče na pozici 2-3. Po spoustě diskusí a hodinách u videa nakonec do Prahy dorazil Trevor John. 191cm vysoký hráč hrál po dobu univerzitních studií v I. divizi NCAA a v posledním roce na univerzitě Drexel dosáhl na herní průměr více než 30 minut. Posléze zamířil do Evropy a hrál v nejvyšší rumunské soutěži za BC Athletic Constanta. V poslední sezoně vystřídal více týmů ve farmářské soutěži NBA - G-league, kdy jeho posledním klubem byl kalifornský Santa Cruz Warriors. 


Trevor John a jeho první rozhovor

Řekni nám něco o sobě. Za jaké týmy jsi v minulosti hrál? Máš i nějaké zkušenosti z Evropy?
Ano, hrál jsem v NBA G-League za Santa Cruz Warriors, kteří jsou součástí Golden State Warriors. A Grand Rapids Gold, kteří jsou s Denver Nuggets, stejně tak s týmem spojeným s Miami Heat a Milwaukee Bucks. Jednu sezónu jsem strávil v první lize v Rumunsku v BC Athletic Constanta a to bylo v roce 2021.

Jaké jsou tvoje silné stránky?
Rozhodně bych řekl, že mojí nejsilnější stránkou je střílení košů, takže trojky, střely z výskoku, dostávat se ke koši a všechno spojené s útokem je mojí silnou stránkou. Stejně tak vůdčí a teambuilingové schopnosti. Vypadá to tak, že je tady na Slavii skvělá parta a doufám, že nám pomůžu dostat se tam, kam všichni chceme.

Co rozhodlo, že jsi se stal součástí našeho klubu?
Velmi jsem chtěl být součástí historického klubu jako je Slavia. Je nová ve smyslu basketbalu za poslední 3 roky a vím jaké má ambice a doufám, že budu jedním z důvodů, že se Slavia dostane mezi evropskou basketbalovou špičku.

Jaké máš očekávání?
Očekávám od našeho týmu hrdost na Slavii, kterou nosíme na hrudi a že odevzdáme vše pro naše fanoušky, pro náš klub a prostě celkově budeme předvádět skvělé výkony a doufáme v dobrou reprezentaci klubu, tak jak by si oni od nás představovali.


Pavel Beneš k nové posile

Trevor je posilou naší sestavy na perimetr. Jeho předností je střelba z dlouhých vzdáleností, což nám v týmu chybí. Nejprve jsme hledali na českém trhu vhodný typ hráče, který potřebujeme, ale volného jsme nenašli, tak jsme se rozhodli podívat v zahraničí. Dlouhodobě se potýkáme s potencí na útočné polovině a proto padla volba na Trevora, který bude připraven již na sobotní utkání proti Ostravě.