Premiéra v KNBL v Brně

Basket Brno - SK Slavia Praha 92:79

Znovu v nejvyšší soutěži po více než 20 letech. Premiéra v KNBL. První zápas, na který jsme se dlouho těšili. Konečně je to za námi, nervozita je už menší. Soupeřem byl třetí tým poslední sezony a navzdory prohře jsme snad nezanechali špatný dojem.

Vstup do zápasu jsme neměli vůbec špatný a po 8 a půl minutách, kdy za dva body zakončil David Jelínek jsme vedli 19-21, abychom první čtvrtinu postrádali na Brno tři body (27:24). V úvodu té druhé jsme za minutu dali 5 bodů a ještě krátce (27:29), ale pak jsme se přestali trefovat a nechytli jsme se ani v obraně a tak v poločase jsme prohrávali o deset bodů (51:41). Začátky čtvrtin nám ale šli, přidali jsme a v půli třetí čtvrtiny jsme po střele Davida Jelínka stáhli soupeře na rozdíl jednoho bodu (57:56). To bylo ale naše poslední vzepětí sil a jakmile Brno zase odskočilo, tak si už favorit svoje vedení pohlídal.

Hlavní rozdíl byl v úspěšnosti pod košem, kdy jsme tahali za kratší provaz v doskocích (36:29) a v úspěšnosti střelby za dva body (61% vs 47%). K výsledku přispěli Rožánek 23 bodů (tři trojky), Radek Pumprla 15 b., Jelínek 14 b., Bruner 10 b., P. Pumprla 7b. (7 asistencí), Dworsky 3b. (7 asistencí), Páleník 3b., Sýkora 2 b., Bernáth 2 b., Olejník, Benák.