První domácí porážka

V dalším domácím utkání bohužel poprvé poznáváme pocit porážky. S Hradcem jsme prohráli o 6 bodu v poměru 81:87. Do utkání jsme vstoupili velmi dobře, ale bohužel druhá čtvrtina nás nezastihla v nejlepším rozpoložení a do přestávky jsme šli za stavu 40:44. Ve třetí čtvrtině jsme se soupeřem drželi krok a skóre tak po třech čtvrtkách bylo 62:67. Začátek poslední čtvrtiny byl pro nás skvělý a rychle jsme soupeře bodové dotáhli a dostali se i do vedeni, nicméně soupeř nesložil zbraně a především díky Lamb Autrey který zaznamenal 28 bodů nás opět bodově dotáhli a utkání nakonec vyhráli v poměru 81:87. Nejlepším střelce byl na naší straně Juraj Páleník se 17 body, Adam Dworsky 15, David Jelínek 15 bodů. Další utkání nás čeká příští sobotu v Ostravě.

Pavel Beneš - SK Slavia Praha
Tak v první řadě gratuluji soupeři k vítězství. Bylo to velice těsné utkání, kde v první půlce jsme byli lepší my, v druhé půlce byl lepší soupeř. Bohužel jsme se nedokázali vyrovnat s Lambem Autreym, který nám dal 30 bodů. Měli jsme s ním strašné problémy, když jsme zkoušeli různé varianty… prostě nedůslednost a taková nedisciplinovanost našich hráčů, kteří nechtěli hrát fyzický basketbal, dostali jsme 90 bodů a s tím nemůžeme vyhrát, to je prostě problém. Když se k tomu dopočítá, že jsme měli 20% střelbu z tříbodové vzdálenosti, což bývá naše gro, tak se samozřejmě dostaneme k tomu, že jsme prohráli o 5 bodů. Těsné utkání, jsme z toho smutní, ale musíme pokračovat dál, čekají nás Ostrava a pak USK, což jsou další hratelní soupeři, tak uvidíme, jak to půjde dál.

David Jelínek - SK Slavia Praha

Rozhodně zklamání… byl to jeden zápas, který jsme předpokládali vyhrát od začátku sezóny. Nepřistoupili jsme k tomu tak, jak jsme měli už od začátku, nechali jsme je hrát jejich hru a potom jsme se přizpůsobili té jejich hře a nehráli jsme to, co bychom hrát měli.