První kolo a první vítězství

USK Praha B - SK Slavia Praha 69:81

Výborný zápas, který určitě musel bavit přítomné diváky i ty, kteří sledovali přenos na TVcom, zápas s napínavým průběhem a vítěznou koncovkou, zápas který opět potvrdil jak je důležitá obrana a soustředění se na vlastní výkon.

My jsme si snad nejdříve mysleli, že se soupeř porazí sám, ale jakmile nám nepadali trojky (v první půli jedna trojka ze 14 pokusů), tak skóre nerostlo v náš prospěch a my jsme znervózněli. Obecně to byl nervózní zápas, kdy domácí byli výborně namotivováni trenérem Jachanem, převážně byli na palubovce vždy hráči USK s extraligovými zkušenostmi a když jsme v průběhu neodskočili ve skóre, tak nepříjemně dotírali a drželi se stále na dostřel, občas o koš vedli (poločas remíza 35:35, po třetí čtvrtce remíza 53:53).

V poslední čtvrtině jsme se soustředili na obranu a s přesunem Pavla Pumprly na pozici 4 hráli spolu tři výborní obranáři (oba bratři Pumprlové a Filip Novotný) a Matěj Bernáth zaznamenal 11 z jeho celkem 12 bodů právě v posledním úseku zápasu, kdy jsme těsně před koncem už vedli o 13 bodů. Kromě nízké úspěšnosti střelby tak zápas rozhodl počet ztrát (25 USK) a zisků (15 SK Slavia). K výsledku přispěli P. Pumprla 18 bodů (9 doskoků), Bernáth 12 b., Bradley 11 b. (5 zisků), R. Pumprla 10 b. (5 asistencí), Jelínek, Park, Novotný po 8 b., Nehyba 6 b., Kratochvíl, Nekolný, Klaus.

Trenér Pavel Beneš k zápasu lakonicky poznamenal: V závěru hráli ti, kteří se nejvíce dokázali soustředit na svůj výkon. To stačilo.