První příprava vítězně

SK SLAVIA PRAHA - SRŠNI PHOTOMATE PíSEK     71:57

První přátelský zápas jsme odehráli v domácím prostředí sportovní haly v Edenu. Na závěr prvního týdne přípravy na novou sezonu k nám přijel tým nováčka KNBL – Sršni Photomate Písek. Nastoupili bez Sýkory a Svobody, na naší straně chyběl DeAngelo Stewart, který dorazí do Prahy v příštím týdnu a Shawar Newkirk přiletěl teprve ve středu. Čtvrtiny zápasu končili výsledky: 15-13, 20-13, 21-12, 15-19.

První přípravné zápasy jsou vždy poznamenané nerozehraností a zejména nepřesností ve střelbě. 49 diváků se tak dívalo na spoustu trefených obrouček, několikrát ani míč nedoletěl do koše. Procento střelby z pole tak bylo tristní na obou stranách (32,8% vs. 30%), s trojkovou úspěšností lehce v náš prospěch (29,2 vs. 21,6), není se ale co divit, stříleli jsme na domácí koš. Počet ztrát byl rovněž vysoký, ale naštěstí vyrovnaný (17 vs. 16), a tak zápas rozhodl lepší doskok na naší straně (53 vs. 42) a zejména počet faulů hostů, kdy nás poslali střílet 33 trestných hodů (15 trestných hodů střílel Písek).

Individuálně se dařilo Tamellovi Pearsonovi, který k deseti bodům (100 procentní úspěšnost trestných hodů), přidal 9 doskoků a zaujala také stoprocentní úspěšnost střelby Radka Pumprly, kdy dal oba pokusy za tři, dva pokusy za dva a ještě trefil všech šest trestných hodů. Neztratili se ani čtyři hráči ročníků 2003 a 2004, kdy si nejvíce minut na hřišti vysloužil Radovan Mrázek (18:41), ale aktivitou hýřili i další mladíci. K výsledku bodově přispěli: R. Pumprla 16 b., Jelínek 14 b., Pearson 10 b., Thompson 9b., Mareš 8 b., Newkirk 8 b., Mrázek, Štovíček, Olejník po 2 b., Ivánek.

K zápasu se krátce vyjádřil trenér Hugo Salgado: Je to jen jeden test, ale bylo důležité zjistit v jaké jsme formě. Jsem spokojen s výkonem hráčů, ale samozřejmě do začátku sezony musíme ještě hodně popracovat. Ale na to, že je konec prvního týdne přípravy, skutečně oceňuji snahu, která byla na palubovce vidět.