První utkání baráže - ve Svitavách vítězíme!

V úterý 7. května jsme vyrazili k prvnímu zápasu baráže o Kooperativa NBL do Svitav. Do utkání jsme vlétli s velkou vervou a po třech minutách jsme vedli o 12 bodů, což donutilo domácího kouče vzít si timeout. Hráči Svitav byli po oddechovém čase jak vyměnění a rychle začali stahovat náš náskok. Podařilo se jim dokonce vyrovnat na 18:18, první čtvrtina pak skončila rozdílem pěti bodů pro nás - 20:25

Ve druhé čtvrtině se hrál vyrovnaný basketbal, domácí dotahovali každý náš proměněný koš. Po pěti minutách druhé čtvrtiny se poprvé Svitavy dostaly do vedení. Naštěstí naši hráči zabrali a ještě před koncem první poloviny zápasu vytvořili čtyřbodový náskok

Třetí čtvrtina pro nás začala skvěle, kapitán Radek Pumprla se hned v jejím úvodu postaral o 5 bodů a rozdíl ve skóre byl rázem devítibodový. Mimořádně se nám dařilo na útočné polovině, kdy jsme během třetího dějství skórovali 27 bodů. Inkasovali jsme naopak jenom 16, což vyústilo ve vedení 59:74 na konci třetí čtvrtiny

Na začátku čtvrté čtvrtiny jsme polevili v obraně, což znamenalo vyrovnanou první pětiminutovku. Svitavy stáhly až na 9 bodů, my jsme se ale zase trhli a po 5 minutách svítilo na tabuli skóre 73:89. Vedení jsme si již pohlídali a dokonce se nám podařilo překonat 100bodovou hranici. Z prvního utkání baráže ve Svitavách si odvážíme výhru 87:103 a s tím spojené vedení 16 bodů do druhého zápasu

Rozhodující zápas odehrajeme už ve čtvrtek 9. května od 17:00 v hale Slavie na Edenu. Přijďte nás podpořit, abychom baráž o udržení dotáhli do úspěšného konce. Vstupenky si můžete pořídit na tomto odkazu: https://www.ticketportal.cz/event/SK-Slavia-Praha-Turi-Svitavy