Rozdíl 70-ti bodů

BK Lokomotiva Plzeň - SK Slavia Praha 55:125

Takhle nějak vypadá rozdíl mezi týmem, který chce postoupit do extraligy a týmem který zápas jen odehraje. Plzeň navíc nastoupila bez trojice Aušprunk, Honomichl, Skalička a tak zbytek týmu jen přihlížel trénování útočných akcí Slavie. Kromě rozdílu 70 bodů je nejlépe vypovídajícím číslem o bezzubosti domácích pouze šest trestných hodů za zápas (a to proměnili jen dva).

Už po třech minutách první čtvrtiny jsme vedli 0:9 a po deseti minutách to bylo o 26 bodů (6:32). O soupeření nemá cenu psát, tak jen statisticky - poločas byl o třiačtyřicet bodů (19:62), stovka padla před koncem třetí čtvrtiny a nejvyšší vedení v zápase jsme pře koncem měli o 72 bodů.

V tréninkovém tempu jsme stříleli trojky s úspěšností 47,8%, dosáhli jsme 22 zisků a dva hráči se individuálně přiblížili skoro až k double-double, kdy kromě dvouciferného počtu bodů měl 9 doskoků David Jelínek a 9 asistencí měl Radek Pumprla. Nikdo se nezranil, mezi pozitiva patří návrat Jana Kratochvíla po zranění, další minuty pro Tomáše Macha (odchovance Plzně) a střelecký výkon podal i  benjamínek týmu, 18-letý Daniel Olejník, který si za odehraných 13:24 minut připsal první individuální dvouciferný počet bodů v A-týmu – jedenáct.

K výsledku přispěli: Bradley 24 b., Jelínek 18 b., R. Pumprla 17 b., P. Pumprla 16 b., Nehyba 15 b., Olejník 11 b., Kratochvíl 7 b., Bernáth 7 b., Park 6 b., Nekolný 4 b., Mach.