V Opavě jsme se nakonec favorita nebáli

BK Opava - SK Slavia Praha 86:71

Do Opavy se vyhrávat nejezdí, ale vždy můžete sehrát dobrý zápas. A tak to bylo i v sobotu – po dobré hře, kdy jsme vyhráli třetí a čtvrtou čtvrtinu a ještě čtyři minuty před koncem jsme po dvou trojkách Róberta Rožánka zaostávali pouze jednociferním rozdílem. Výsledek ale odpovídá poměru sil, kdy za nás nepřijel Bernáth a Kheil ještě do hry nezasáhl a Sýkora s Benákem dostali volno pro nedělní vzájemný prvoligový zápas Písek – Pelhřimov.

Po první čtvrtině, kdy jsme zaostávali o dva body, jsme v té druhé nezachytili nástup soupeře a nechali jsme ho odskočit až na rozdíl 18 bodů (48:29), kdy nám to nešlo ani v útoku, ani v obraně. Po poločasové přestávce jsme ale zahodili respekt za hlavu a začali náskok Opavy postupně stahovat. Více než na devět bodů jsme se ale nepřiblížili. Trenér Pavel Beneš k výkonu dodal: „My jsme byli v prvním poločase bojácní a toho Opava využila k dostatečnému náskoku. Za výkon ve druhém poločase musím své hráče pochválit, předváděli basket, který se musel divákům líbit. Opava byla výrazně lepší na doskoku, ale jinak jsme se jí vyrovnali ve všech činnostech.”

K výsledku přispěli: Páleník 15 b., Rožánek 13 b., Radek Pumprla 12 b., Dworsky 10 b., Bruner 8 b., Pavel Pumprla 7 b., Jelínek 6 b. (7 doskoků), Kačer, Olejník, Kheil