Vánoční nadílka v Edenu

V Edenu se před Vánoci nadělovalo! V posledním domácím utkání roku 2022 jsme si vyšlápli na vicemistra loňské sezóny Opavu! Do utkání jsme nastoupili se skvělou energií a od prvních minut jsme nepustili soupeře do hry. Do poločasu jsme šli s vedením 54:26! I do druhého poločasu jsme nastoupili velmi dobře a soupeř se již nedokázal vrátit do utkání. V Edenu jsme tak zvítězili 98:69.

Ukončili jsme tak sérii sedmi porážek v řadě a připisujeme si čtvrtou výhru v sezóně. Skvělý výkon předvedl Adam Dworsky, který zaznamenal 22 bodů, 2 doskoky a 7 asistencí. Děkujeme všem fanouškům co dorazili za skvělou atmosféru. Další utkání nás čeká již příští týden ve středu v Ústí nad Labem.

Pavel Pumprla - SK Slavia Praha
Další důkaz toho, že letos není o zajímavé výsledky není nouze a my jsme toho krásným příkladem. Asi se potkali oba týmy, které nejsou v úplně nejlepší formě, v nejlepší chvíli v sezoně, když Opava se už zvedla posledním zápasem proti Kolínu, tak bylo načase, abychom se zvedli i my. Konečně jsme vstoupili do zápasu s tou intenzitou, jakou jsem chtěli a jaká nám chyběla v minulých zápasech. No a tím, že se nám to podařilo a díky té intenzitě nám tam padlo i pár košů a o to sebevědomější jsme byli a s tím se už Opava velmi těžko srovnávala. Kdykoliv se trošku vzchopila, tak jsme zase nasadili stejné tempo, nebyli schopní to dotáhnout, takže je z toho velké vítězství, které stejně jako to proti Nymburku, nebo i ty další, která se povedla. Je to jedna výhra a my jich logicky potřebujeme ještě více, takže se tím nesmíme nechat unést jak minule a dále pokračovat a hrát s tou intenzitou, kterou dnes.

Pavel Beneš - trenér SK Slavia Praha
Tak dneska, když porazíte Opavu o 30, tak dobrý výkon, možná náš nejlepší výkon v této sezóně. Fakt dobrý výkon z naší strany, kluci nějak pochopili, že tak, jak jsme hráli poslední 4 utkání, to prostě nemůžeme. To je prostě hrůza a tím, že jsme nováček, tak jsou všechna družstva proti nám, jsou zkušenější, jsou sehranější, potřebujeme více bojovat a to se dneska povedlo. Od první minuty do poslední 40. minuty jsme byli lepší, bojovali jsme, nasazení a disciplína byla tak, jak má být a v to případě jsme dosáhli toho výsledku, kterého jsme chtěli.

Jakub Mokráň - BK Opava
Tak respekt Slavii, kluci podali asi nejlepší výkon sezóny, ale pro nás je to veliká ostuda, hlavně ten první poločas, prostě tohle se nesmí stát ani když hrajeme s jakýmkoliv týmem v české lize, ale o 30 prohrát poločas to já nechápu. Měli jsem fakt problém v útoku, měli jsem problém v obraně, tak totálně vyzkratujeme ten poločas. Nevím, kde jsme zůstali, či v autobusu nebo kde… druhý poločas jsme dělali co se dalo. Dali jsme do toho poločasu všechno, ale prostě to nestačilo, když byli rozběhnutí, ten rozdíl byl tak velký.

Petr Czudek - trenér BK Opava
Dneska gratulace soupeři, který byl od první minuty na koni on, obrovskou intenzitou nás přehrál, my jsme tady trošku zmrzli, se říká v této slavistické kryokomoře. Dneska těžko hledat pozitiva jak v obraně tak v útoku, nechávali jsme se obcházet jedna na jedna, vyskočil nám balon, soupeře jsme dostali na koně a ten nám nepovolil ani na chvilku, že by jsme se mohli nadechnout… nemůžu tam upřít snahu v druhém poločase, kde jsme šli na hranici faulu, soupeř hrál velmi chytře, vždycky se dostalo nějak to zakončení nebo byli v pohodě a dávali trojky. Ten rozdíl je opravdu velký, ale bohužel takhle ti soupeři dnes byli. Takže gratulace, my máme co popřemýšlet přes Vánoce a tenhle výkon nevede rozhodně nevede do první osmičky ale do spodní čtyřky a musíme s tím něco udělat