Vítězná domácí premiéra

SK Slavia Praha - BK Redstone Olomoucka 81:62

Domácí premiéra přinesla velké očekávání a taky velkou předzápasovou nervozitu. Jak bude vypadat měření sil s Olomouckem? Zkušeným týmem který řídí Pedja Stamenkovič, jeden z nejlepších rozehrávačů KNBL. Budeme mít respekt jako v zápase proti Brnu? Anebo budeme hrát svoji rychlou hru s poctivou obranou? Po zápase v Brně měli navíc tři hráči střevní potíže a tak jsme čekali jak to porovnání se soupeřem dopadne. A dopadlo výborně – v zápase jsme ani jednou neprohrávali.

První koš na domácí půdě dal David Jelínek a záhy srovnal Darius Lee Moten. První čtyři minuty byl stav ještě srovnaný (opět Moten na 8:8), po trojce Pavla Pumprly jsme odskočili na tři body a vedení už z rukou nepustili. První čtvrtina tak skončila 23:19. V té druhé z nás už nervozita úplně spadla a za 65 vteřin jsme šnůrou deseti bodů odskočili na rozdíl 14 bodů. Pak jsme zejména kvalitním výkonem v obraně už jenom trpělivě zvyšovali náskok, kdy Kněževič z Olomoucka ještě upravil 3 a půl minuty před koncem poločasu na rozdíl osmi bodů, ale do konce poločasu jsme už vedli 46:30. Třetí čtvrtina byla opět výborná v obraně (v součtu druhé a třetí čtvrtky dal soupeř jen 24 bodů), postupně jsme navyšovali vedení až na 22 bodů a dali prostor hráčům z lavičky. Po lehké korekci v poslední čtvrtině jsme nakonec po jasném průběhu zvítězili o 19 bodů.

Soupeře jsme především zaskočili na doskoku, kdy těch útočných bylo až 23 a celkem jsme Olomoucko přeskákali 43/33 . Výrazně úspěšnější jsme byli v ziscích, s celkem 13 úspěchy. K výsledku bodově přispěli: Páleník 18 b., Rožánek 15 b., Bruner 9 b., Dworsky 8 b. (6 doskoků a 6 asistencí), Radek Pumprla 8 b. (8 doskoků, 5 asistencí, 4 zisky), Pavel Pumprla 8 b., Sýkora 7 b., Jelínek 5 b., Bernáth 3 b. (6 útočných doskoků), Olejník, Kačer, Benák.