Vstup do nového roku s vítězstvím

SK Slavia Praha - SP Basket (Sokol Pražský) 104:62

Uplynuli tři týdny od posledního zápasu a v průběhu této přestávky jsme nejenom oslavili Vánoce a nastartovali nový rok 2022, ale zároveň přišli o Matěje Bernátha, nemocný je David Jelínek, s tréninkem stále nezačal Jakub Klaus, Jan Nekolný dostal osobní volno a Dan Olejník sice seděl připravený na lavičce, ale taky nebyl úplně fit. Když se to takhle sejde, tak Vám nezbývá, než zápas odehrát v sedmi. Bodově ani o moc nešlo, ze základní části jsme se už kvalifikovali do nadstavby mezi prvními třemi a zápas se Sokolem Pražským (SP basket) se nám do další části počítat nebude, ale stále hrajeme o diváka, o čest a o statistiku – a ta velí dát doma sto bodů. Mimochodem v Českém poháru před šesti týdny jsme vyhráli doma nad stejným soupeřem skoro navlas stejně 104:64.

Hrát v sedmi znamená dát si pozor na fauly. Hrát bez pivotů (Bernáth a Jelínek) znamená navíc oslabení pod košem. Soupeř ale v Edenu nebyl schopen této malé výhody využít a tak měl zápas obvyklý průběh. Od začátku jsme vedli, a po sedmi minutách to už bylo dvouciferně (22:11). Skóre postupně narůstalo, kdy SP basket generoval velké množství ztrát (32), většinu z přinucení po aktivním pressingu Slavie (20 zisků, z toho Bradley 9). Do kabin jsme šli o poločase s rozdílem o 26 bodů (55:29). Třetí čtvrtina byla opět stejná, s postupným zvyšováním náskoku a ta čtvrtá byla pouze o tom jaký bude finální rozdíl a jestli padne sto bodová hranice – s napínavým basketem a fyzickým výkonem to už ke konci mnoho společného nemělo – ale to je daň za systém soutěží ČBF, kdy v systému nadstaveb po základní části jsou zápasy které nemají reálně na tabulku vliv.

Statisticky jsme překvapivě i s dvěma podkošovými hráči out překonali soupeře v bodech z vymezeného území (40:28) a to jsme s vědomím omezeného počtu hráčů ani soupeře moc nebránili (pouhých 11 faulů). V doskocích jsme přitom čestně prohráli o 2 (36:38) a měli jsme lehce nadprůměrnou 40% týmovou úspěšnost trojek (celkem 14x za tři body). Dva hráči si připsali dvojnásobné dvouciferné skóre do svých statistik a k výsledku tedy přispěli: Bradley double-double za 23 bodů a 11 asistencí, Pavel Pumprla rovněž double-double 19 bodů a 11 doskoků, Novotný 18 bodů (4 trojky), Park 17 b., Nehyba 13 b., Radek Pumprla 12 b., Kratochvíl 2 b.