Výhra v posledním kole nadstavbové části KNBL - 12. kolo doma proti Písku

V sobotu 6. 4. jsme na domácí palubovce přivítali tým z Písku. Poslední kolo nadstavby, první zápas pod vedením Lubomíra Růžičky a důležitá výhra před baráží. Tak by se jednoduše dalo shrnout sobotní utkání.

Po úvodním rozskoku jsme rychlou hrou dostali Písek na pár minut do úzkých. Za stavu 9:1 si písecký trenér Jan Čech vzal oddechový čas, kterým se snažil svůj tým vyhecovat. To se mu povedlo. Písek ukázal svoje kvality za podpory jejich fanoušků, kteří museli být slyšet až na fotbalový stadion. Náš A-tým i nadále hrál svoji hru za výrazné podpory hráčů z lavičky i nového trenéra. První čtvrtina skončila 30:20 ve prospěch našeho týmu. Desetibodový rozdíl ve skóre jsme ve druhé čtvrtině udržovali, hrál se pohledný rychlý basket a Sršně se nám dařilo kombinačně přehrávat, čímž jsme si častokrát vypracovali dobré střelecké pozice. Soupeři nám to ale nedělali lehké, agresivně bránili po celém hřišti a my jsme museli investovat spoustu sil do překonávání pressu. Skvělými posledními dvěma minutami jsme se z +8 dostali na +15, v poločase jsme do šatny odcházeli za skóre 52:37.

V druhém poločase proti sobě hrály nejen dva zmiňované týmy, ale i fanoušci Písku a rozhodčí. Fauly na obou stranách vzbudily u fanoušků Sršňů nepokoje. I přes tyto momenty jsme se dokázali koncentrovat, udrželi si bodový náskok, hráli rychlou a bojovnou hru a třetí čtvrtinu jsme dokázali uhrát se skóre 72:54. V poslední čtvrtině předvedli Sršni obdivuhodný výkon a z +18 se schylovalo k obratu. Začali bojovat o každý míč a hráli hru, na kterou jsme od nich zvyklí. Na nás bylo poznat, že po náročných a rychlých třech čtvrtinách nám docházejí síly. I tak se nám ale dařilo proměňovat střely, což nás drželo nad vodou. To stejné ale platilo i na druhé straně, písečtí trefili během pěti minut pět trojek a mohutně dorovnával skóre. Minutu a šest vteřin před koncem byl rázem stav utkání 84:78 a po dvou proměněných šestkách hostů 37 vteřin do konce nás čekal dramatický závěr. Písečtí šli hned po vyhození do faulu, kterému se nám podařilo vyhnout a ukrajovali jsme tak cenné sekundy ze zbývajícího času. 16 vteřin do konce proměnil písecký Jakub Kojzar jednu šestku, skóre v tu chvíli bylo 85:81. Po domácím timeoutu se nám podařilo 9 vteřin přehrávat agresivní Sršně, než se jim podařilo faulovat. Dvěma šestkami 7 vteřin do konce stvrdil kapitán Radek Pumprla výhru sešívaných a my se tak pod novým trenérem mohli radovat z výhry, která je v rámci nadstavby pouze kosmetická, pro nás však velice důležitá směrem k baráži, která nás čeká v první polovině května.

Děkujeme všem fanouškům za podporu. Věříme, že se v hojném počtu sejdeme v Edenu na utkání v rámci baráže a podpoříme náš A-tým za vítězstvím a setrváním v nejvyšší soutěži. Termín baráže a soupeř bude upřesněn.

SLOVA LUBOMÍRA RŮŽIČKY A DANIELA OLEJNÍKA PO UTKÁNÍ:

Lubomír Růžička: V první řadě musím zmínit několik atributů dnešního utkání, první je naše nasazení a agresivita. To byl jeden z bodů, které jsem chtěl do hráčů dostat od úterý, kdy jsme absolvovali 7 tréninků + ještě dneska dopolední, takže celkově 8 tréninků. Myslím si, že prvních 20 minut bylo takových, jaké si představujeme. V druhém poločase nám došla šťáva. Se vším respektem kluci asi netrénovali v takovém tempu a dnes to pro ně bylo fyzicky náročné. V poslední čtvrtině už jsme nebyli na hřišti, tam už jsme tahali nohy, ale zvládli jsme to do vítězného konce, za což jsem rád. Co z toho vypíchnout je našich 24 ztrát, vyhrát na 24 ztrát znamená, že máme velký potenciál. Když tohle omezíme, tak můžeme hrát opravdu pěkný basket, který bude lidi bavit. Zároveň chci pogratulovat písku k nováčkovské sezoně, která pro ně byla sice náročná, ale předváděli opravdu pěkné výkony a jejich fanoušci jsou výborní. Já jim děkuju, že přijeli dneska do Prahy, že tady vytvořili dobrou atmosféru, ke které se pak chytli i naši fanoušci. Myslím si, že to bylo na A2 zajímavé utkání. Teď dostaneme den a půl volna a jdeme do práce zase, na značkách, takže tak…

Daniel Olejník: Dneska vítězný zápas. Bylo to trochu o nervy na závěr, ale nakonec jsme to zvládli. Začátek byl hodně dobrý, tam jsme Písku ukázali, že jsme si přišli urvat vítězství. V druhém poločase nám potom docházela trochu šťáva. Máme to poslední dobou náročný. Sebrali jsme ale všechny poslední síly a dotáhli jsme to do vítězného konce.