VYHRÁVÁME v Ostravě - 5. kolo nadstavbové části

Dlouhá pauza, spoustu času na přípravu a 5. kolo nadstavbové části KNBL, které nás otestovalo. Z mínus 15 na plus 15....

V sobotu 2. března jsme vyjeli opět v 8 hráčích vstříc dalšímu kolu, tentokrát do Ostravy. V 17:30 proběhl rozskok před více jak tisícem diváků. Do utkání jsme nenastupovali jako favoriti, těmi byl tým domácích. My jsme ale nic nevzdali.

První čtvrtinu jsme na hřišti přežívali. Mezi 6. a 10. minutou zápasu se nám nedařilo proměnit téměř nic. Pak Michal Mareš prolomil neúspěšnost střel. I tak jsme prvních 10 minut úspěšně neuhráli a skóre bylo 28:17. Začátek 2. čtvrtiny se nesl v podobném duchu. Pak přišel ale zlom, který byl pozitivnější pro náš tým. Ve druhé polovině druhé čtvrtiny a po zbytek utkání jsme do zápasu dali vše. Chtěli jsme se do Edenu vrátit s výhrou. V poločase jsme odcházeli do šatny za skóre 38:39.

Důležitým zlomovým okamžikem v utkání bylo 8 proměněných šestek za sebou. Ostravský tým začal ztrácet bodový náskok a nám se podařilo dostat z mínus 15 na plus 15.

Bojovnost, touha se nevzdávat a týmový duch. To nás posouvalo dál a dál, až k výhře.

Třetí čtvrtinu jsme dohráli se skóre 48:63. V posledních 10 minutách jsme bodový náskok udržovali a z Ostravy si tak odvážíme výhru.

Slova Enise Samouka a Alexe Thompsona:

Enis Samouk (asistent SK Slavia Praha): „Je to naše první výhra proti Ostravě. Vždy, když máme takto rozdělené body, tak vyhráváme. Domácím nešla střelba a pak se více věnovali diskusi s rozhodčími než vlastní hře. Hezké vítězství a příští týden zkusíme vyhrát zase.”

Alex Thompson (power forward SK Slavia Praha): „Dnes jsme neměli co ztratit, hráli jsme s lehkostí a týmově a bereme výhru.”