Vyhráváme v Písku - 9. kolo nadstavbové části a 7 statečných

V 9. kole nadstavbové části sk. A2 jsme se vydali do nedalekého Písku. Odjeli jsme pouze v 7 hráčích - bez Agravanise, Mrázka a Šťovíčka. Ambice jsme i tak měli velké a cíl jediný: VYHRÁT!

V 17:00 proběhl rozskok před plnou Sršní arénou. My byli stále koncentrováni na utkání. Do zápasu jsme doslova vlítli a Písek nenechali moc nadechnout. Po prvních 6 odehraných minutách jsme vyhrávali o 8 bodů,  na což reagoval domácí trenér oddechovým časem. Sršně jsme v průběhu první čtvrtiny dostávali do úzkých. Nebo možná oni se tam dostávali sami - hráli rozdílný basket oproti tomu, který předvedli naposledy u nás v Edenu. První čtvrtina skončila 16:30 v náš prospěch. V druhé desetiminutovce Písek na naši hru reagoval zvýšenou agresivitou a několika fauly, kterými nás chtěl zastavit. Opak byl ale pravdou a my z těchto momentů zvládli vytěžit několik bodů. Tři minuty po začátku druhé čtvrtiny ukazovalo skóre 18:35 a my jsme věděli, že nesmíme Písek nechat nadechnout a vrátit se zpátky do zápasu.

V této části jsme měli 71% úspěšnost střelby za 3 body, domácí pouze 14 %. Písek se pokoušel o těžké střely, které neproměňoval, my naopak ano. V poločase svítilo na tabuli skóre 38:49. Ve třetí čtvrtině se nás Písek pokusil zastavit pressem po celém hřišti. V tu chvíli začal hrát Písek basket, na který jsme od něj zvyklí. I tak jsme proměňovali střely, které nás posouvaly blíže k vítězství. Třetí čtvrtina skončila 59:75.

Poslední čtvrtina přinesla velké nervy. Písecký tým snižoval náš bodový náskok a my v několika momentech ztráceli síly. 5 minut před koncem bylo skóre s rozdílem pouhých 5 bodů - 72:79. V ten moment Jared Kimbrough obdržel technický faul, který ho poslal na střídačku s jeho 5 fauly. Utkání jsme dohrávali v 6 hráčích. Písek mohutně stahoval náš náskok a necelé 4 minuty před koncem se mu podařilo dorovnat za skóre 81:81. Dvě minuty do konce David Jelínek proměnil obě šestky, na druhé straně Martin Svobody dvě šestky minul. Naše vítězství potvrdil 19 sekund před koncem Alex Thompson, který dvě vteřiny před koncem útoku proměnil trojku. Z Písku tak odvážíme vítězství 83:88, které může ještě výrazně zamíchat kartami v boji o předkolo play-off. Pro nás je důležitá psychická vzpruha, která by nám měla pomoci udržet soutěž v baráži, což je za současného stavu náš primární cíl.

Slova trenéra a kapitána:

Hugo Salgado: „V sedmi hráčích to pro nás bylo obtížné. V poslední čtvrtině jsme netrefovali hodně střel. Myslím si, že to byla dobrá hra od obou týmů a že jsme na tom byli stejně. Oba týmy hrály dobře se stejným nasazením. Měli jsme štěstí a vyšší procento z pole. Každý bod byl dnes důležitý a to byla cesta k vítězství.”

Radek Pumprla: „Konečně můžu hodnotit po výhře. Myslím, že rozhodl začátek, kde jsme trefili pár střel, což nám dodalo sebevědomí. Bylo důležité, aby se nás trefilo víc, protože jsme přijeli pouze v sedmi. I v Olomouci můžeme být ti, kdo hodí vidle některému týmu, který je nad námi, do postupu do předkola. To znamená, že jsme byli rádi po výhře v Ostravě a teď jsme vyhráli ještě v Písku. Pro nás je to jedině dobře, potřebujeme vyhrávat, abychom zjistili, že to umíme a v baráži uspěli.”