Výrazná výhra nad soupeřem v šesti

SK Slavia Praha - BK Snakes Ostrava 120:59

K samotnému zápasu je těžko něco napsat. Soupeř přijel v šesti, o bodech tím bylo rozhodnuto, jedinou otázkou bylo o kolik to bude. S tím vědomím začal i zápas, ke kterému jsme přistoupili vlažně, s výrazným podceněním soupeře, se špatnou střelbou a tak nebylo pro nikoho překvapením, že jsme v polovině první čtvrtiny prohrávali o šest bodů 10:16. Trenér Pavel Beneš si vzal oddechový čas a pořádně týmu promluvil do duše. Přišla zpátky kýžená koncentrace, začali jsme se zase trefovat, poctivě brání a byl to zase ten slávistický tým, který zejména doma všichni známe. Do kabin se tak šlo s rozdílem o 23 bodů (58:35). Ve druhé půli pak už šestici Ostravanů docházeli síly, stovku trefil Zdeněk Nehyba trojkou a výsledný rozdíl v zápase byl pak o 61 bodů.

Trojky nám padali s úspěšností 43% a měli jsme v zápase až 23 získaných míčů a 33 bodů z rychlých protiútoků. K výsledku přispěli: Bradley 23 b., Park double-double za 22 b. a 10 doskoků, Nehyba 20 b., Radek Pumprla 19 b., 7 doskoků, 10 asistencí, 7 zisků – to vše přineslo užitečnost 41 b., Pavel Pumprla 14 b., Jelínek double-double za 10b. a 10 doskoků, Nekolný 6 b., Kratochvíl 4 b., Böhm 2 b. a poprvé v dresu Slavie Praha nastoupil i Karel Aušprunk.

Aktuálně se v Evropě bojuje, Česko je zapojené do vlny solidarity s Ukrajinou, a nám přišlo trochu nepatřičné si jen tak zahrát ligový zápas. Domluvili jsme se s Jirkou Vrbou za spolek Slavia Praha na pozvání maminek s dětmi ubytovanými ve sportovním centru Eden na náš zápas, hráči vybrali mezi sebou příspěvek ve výši 20222 korun a týmy nastoupili před zápasem v modrých z žlutých tričkách, kdy jsme všichni spolu i s diváky minutu tleskali na podporu Ukrajiny. Naprosto neplánované a milé bylo vidět tyto děti, jak o poločase vtrhli na palubovku a jako každé jiné české děti chytili míč a házeli si na koš.